Paseky nad Jizerou

0
Sa oled siin:
<Tagasi

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou jsou horská obec v okrese Semily, v Libereckém kraji, v západních Krkonoších na pomezí Jizerských hor, na pravé straně Jizerského dolu. Zije zde 251 obyvatel; množství chalup a dalších objektů slouží dnes rekreačnímu pobytu. Severní část území obce patří do Krkonošského národního parku, jižní část včetně hlavních sídelních celků do CHKO Jizerské hory. V Pasekách nad Jizerou se podniká významná firma EMBA spol. s ro (papírna).

Římskokatolická farnost Paseky nad Jizerou

Římskokatolická farnost Paseky nad Jizerou (Läti Passeca) je územní společenství římských katolíků v Pasekách nad Jizerou a okolí. Organisatsioneerimisspetsialist on pöördumatu vikariattu, mille eesmärk on muuta likviidsuspärasemaks.

Kostel svatého Václava (Paseky nad Jizerou)

Rooma katoliku koguduse kirik Püha Wenceslas Paseky nad Jizerou's on barokk-sakraalne hoone. 3ist. Mai 1958 on kaitstud Tšehhi Vabariigi kultuurimälestisena. Ajalugu - kirik ehitati 1787-1789isse. Arhitektuur - see on ühepoolne hoone, millel on segmenteeritud presbytery. Põhjaküljel on saarristia ja lääne pool prismaatiline torn, kus on lamedad laed ja telliskiviga kahekordne kiviplaatidega kivimaja.

Bílá skála (Krkonoše)

Bílá skála (německy Heidstein), mis asub Põhja-Atlandi ookeani rannikuvetes piirkonnas, on 2 kilomeetri kaugusel Příchovic ja 4,5 kilomeetri kaugusel Tanvaldu, zakončená výrazným křemencovým blokem, arengupujícím nad okolní les. Säilitage 964 m nm jde o nejvyšší vrchol Kapradnické hornatiny, kož je část Krkonoš západně od řeky Jizery. Křemencový písek těžený v okolí hory býval surovinou pro sklárnu v Rejdicích.

kaugjuhtimispuldi patrioodid

Zapadlí vlastenci je venkovský realistický historický román, který napsal Karel Václav Rais ilustroval Adolf Kašpar. Nejprve võtaksid vastu Xasia juhuslikult 1893-lt Světozoru, roku 1894 ja K. Šimáčka knižně. Příběh je ovlivněn zápisky Věnceslava Metelky, učitele v Pasekách nad Jizerou.

Havírna

Havírna je vesnice, část obce Bohutín v okrese Příbram. Määrake 1,5-i km kaugusele Bohutinast. Vesnicí prochází silnice I / 18. See on aadressil 70 aadressil. V roce 2011 zde trvale julio 194 obyvatel. Havírna leží v katastrálních územích Bohutín o výměře 5,65 km² Tisová u Bohutína o výměře 1,68 km².

Seznam kulturních památek v Pasekách nad Jizerou

Tento seznam nemovitých kulturních památek v obci Paseky nad Jizerou v okrese Semily vychází z Ústředního seznamu kulturních památek ČR, který na základě zákona č. 20 / 1987 Sb., Státní památkové péči, vede Národní památkový ústav jako ústřední organizace státní památkové péče. Údaje jsou průběžně upřesňovány, přesto mohou obsahovat i řadu věcných formálních chyb a nepřesností či být neaktuální.

Jizersky kaevanduse

Jizera kaevandus on orus hiiglaslike mägede lääneosas ja Krkonoše rahvuspargis. Asukoht - kaevanduse põhi langeb loode - kagusuunas. Selle nõlvadel on väga järsud arvukad kivipaljandid. Idast sulgeb ta kuradi mäe ja Johannese mäe nõlval ja läänest ülestõusu mäe. Kaevanduse ülemine ots paikneb 570 meetrite kõrgusel Na Mýtě kohas Jizera ja Mumlava ristumiskohas, alumine ots Dolní Rokytnice'is.

Hospůdka Na Perlíčku

Horská chata a Hospůdka Na Perlíčku neboli Na Prdku (též zkráceně Prdek) je haigla horská chata v Krkonoších v katastru obce Paseky nad Jizerou.Objekt chaty čp. 222 se õnnestub püsti tõusnud netkütte přírody na pomezí Krkonošského národního parki ja CHKO Jizerské hory, vm nadmořské výšce 820 metrů nad mořem. Katastrálně patří do obce Paseky nad Jizerou, ale prakticky leží na jejím okraji uprostřed mezi obcemi Paseky nad Jizerou Rejdice. Loobus 80-st, mis on loodud ettevõtte "Na Perlíčku" jaoks, mis aitab teil kahjustada ja turismitarinda muuta. 3018 ja K3, 3085. V zimě podél chaty vede upravovaná běžkařská trasa a poblíž modrá sjezdovka zvaná "Prdecká magistrála" Ski areálu Paseky nad Jizerou.

Paseky Music Festival

Pasecké hudební slavnosti se poprvé uskutečnily v roce 1990, mis on teile sobilik, kui soovite, et kõik oleksid sotstarbelised. Místem jejich konání je kostel sv. Václava v Pasekách nad Jizerou. Pořadatelem je Svatováclavský sbor z Pasek nad Jizerou, mis on pärit Rodinou Waldmanni linnast, mis asub Pasecke hudební slavnosti alguses ja každoročně má hlavní podíl na jejich konání.

Správa Krkonošského národního parku

Správa Krkonošského národního parku (též Správa KRNAP) je instituce pověřená péčí o Krkonošský národní park, která byla zřízena 17. května 1963 na české straně Krkonoš a sídlí ve Vrchlabí.

Turnovský vikariát

Turnovský vikariát je jedním z 10 vikariátů litoměřické diecéze. Skládá se z 36 farností. Okrskovým vikářem je turnovský děkan Václav Vlasák, vikariátním sekretářem Zdeněk Maryška, děkan v Sobotce.

Vesnicopis

Vesnicopis je dokumentární cyklus České televisioon vysílaný od 22. května 2011. Cyklus nabízí přehlídku různých obcí v Čechách, na Moravě i Slezsku, jejich istorii, arhitektuuri ja současný život, přičemž se snaží také zachytit úctu ke kulturnímu bohatství a tradicím. Pořadem provází Lumír Tuček, jakide režissöörid postupně střídají Petra Všelichová, Benjamin Tuček, Adéla Kroupová, Jana Počtová, Tomáš Kudrna, Andrea Culková ja Jiří Andrle.

I / 14

Silnice I / 14 je česká silnice I. Třídy vedoucí severovýchodem Čech podél hranice s Polskem. Začíná v Liberci, vede podhůřím Jizerských hor a Krkonoš, přes Kladské pomezí, podhůřím Orlických hor a končí nedaleko Svitav. Propojuje města Jablonec nad Nisou, Vrchlabí, Trutnov, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí a Česká Třebová. Délka silnice je 196,0 km.

District Semily

Okres Semily je okres v Libereckém kraji. Jeho dřívějším sídlem bylo město Semily, vyšší počet obyvatel má však Turnov, který je současně významným silničním a železničním uzlem.

Okresní soud v Semilech

Okresní soud v Semilech je okresní soud se sídlem v Semilech, který je co poznut soudců jeden z nejmenších českých okresních soudů a jehož odvolacím soudem je Krajský soud v Hradci Králové. Soud se nachází spolu s okresním státním zastupitelstvím v nové budově s bezbariérovým přístupem na Nádražní ulici č. 25 v místní části Podmoklice. Rozhoduje jako soud prvního stupně všech trestních civilních věcech, ledaže jde o spetsovanou agendu (nejzávažnější trestné činy, insolvenční řízení, spory věčech obchodních korporací, hospodářské soutěže, duševního vlastnictví apod.), Která je svěřena krajskému soudu.

Seznam katastrálních území okresu Semily

V této tabulce je uveden kompletní výčet katastrálních území Okresu Semily, včetně rozlohy a sídel, které na nich leží.Celková výměra 698,95 km2PoznámkyExterní odkazy

Věnceslav Metelka

Václav, pseudonüümi Věnceslav, Metelka (podle vysocké římskokatolické matriky narozených 15. Září nebo podle poznámky svého otce v knize rodinných záznamů 17. Září 1807 Sklenařice - 1. Května 1867 Paseky) byl český učitel, houslař, houslista písmák, Prototyp "zapadlého vlastence "

jagamine

Kommentaarid on suletud.